Przejdź do stopki

Udany debiut w Mistrzostwach Polski

Treść

W dniach 17-19 września 2021 r. na trasach zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski i zawody zaliczane do Pucharu Polski MARWE CUP w biegach na nartorolkach. Debiutowali w nich zawodnicy UKS Wierchy Zalesie - Jakub Florek i  Dawid Opoka.

W Zakopanem rywalizowano na trasach o różnych długościach. Najkrótszy dystans to półtora, najdłuższy dwanaście i pół kilometra. O sukces nie było łatwo. Do stolicy Tatr przyjechała czołówka polskich biegaczy.  W mistrzostwach rywalizowali nie tylko seniorzy, ale także juniorzy i juniorzy młodsi. Młodzicy walczyli natomiast o Puchar Polski. Bardzo dobrze radzili sobie w gronie startujących zawodnicy UKS Wierchy Zalesie, którzy w debiucie zajęli miejsce w drugiej dziesiątce zawodów. Jakub Florek w kategorii „junior młodszy” uplasował się na 13 pozycji, natomiast startujący  w Pucharze Polski (młodzicy) Dawid Opoka zajął ostatecznie 18 miejsce.